A Performance Management architecture for QoS enabled heterogeneous networks

A Performance Management architecture for QoS enabled heterogeneous networks
Data publikacji:
June, 2007
Wyświetl w profilu użytkownika::
kloziak's picture
mgr inż.
Krzysztof
Łoziak
M.Sc.
wykładowca
pokój:
D5/118
telefon:
loziak(at)kt.agh.edu.pl
Informacje dodatkowe:

Krzysztof Łoziak otrzymał tytuł magistra inżyniera w 1999 roku, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH. W Katedrze Telekomunikacji AGH pracuje od 2002 r., obecnie na stanowisku wykładowcy. Jego zainteresowania są związane głównie z sieciami dostępowymi, przewodowymi i bezprzewodowymi, mechanizmami monitorowania pracy tych sieci oraz możliwości ich samoorganizacji. Jest autorem i współautorem ponad 70 publikacji naukowych (w tym 3 książek) z zakresu projektowania i analizy protokołów komunikacyjnych, monitorowania optymalizowania pracy sieci bezprzewodowych oraz rozwiązań sieciowych dla telemedycyny. Aktywnie uczestniczył bądź uczestniczy w pracach badawczych projektów krajowych i europejskich: 5., 6. i 7. Programu Ramowego, projektach programów Copernicus, Leonardo da Vinci i Eureka-Celtic, POIG oraz projektów wykonywanych dla Agencji EDA (European Defence Agency). Posiada uprawnienia instruktora Akademii Cisco i prowadził w Katedrze Telekomunikacji zajęcia w ramach kursów przygotowujących do egzaminów certyfikacyjnych: CCNA Exploration oraz CCNA Discovery.

Additional information:

Krzysztof Loziak received the M.Sc. degree in telecommunications from the Faculty of Electrical Engineering, AGH University of Science and Technology, Cracow, Poland in 1999. In 2001 he has joined the Department of Telecommunications of the AGH University of Science and Technology and currently works there as a lecturer.  His general research interests cover the wireless communication networks, protocols design and deployment, routing optimisation protocols and networks performance evaluation and optimisation. He has been actively participated in several European projects, such as: MOCOMTEL, JOINT, PRO-ACCESS, DESYME, DAIDALOS I, DAIDALOS II, CARMEN, MEDUSA, HETCTOR, FLAVIA and PROACTIVE, as well as, several national grants supported by the Polish Ministry of Science and Higher Education. Krzysztof Loziak co-authored three books and over 70 research papers presented on conferences or published in magazines.

msikora's picture
dr inż.
Sikora
M.Sc.
adiunkt
pokój:
D5/118
telefon:
blackhole@kt.agh.edu.pl
Informacje dodatkowe:

uzyskał  tytuł magistra inżyniera w 1999 roku, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH. Obecnie zatrudniony w Katedrze Telekomunikacji AGH na stanowisku wykładowcy. Jego zainteresowania są związane z sieciami bezprzewodowymi i w szczególności obejmują: zagadnienia jakości obsługi, a także modelowanie oraz analizę wydajności pracy lokalnych sieci bezprzewodowych. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu projektowania i analizy protokołów komunikacyjnych, monitorowania optymalizowania pracy sieci bezprzewodowych oraz rozwiązań sieciowych dla telemedycyny. Pracował oraz pracuje obecnie w szeregu projektów naukowo-badawczych realizowanych w ramach programów ramowych UE oraz Europejskiej Agencji Obrony.
Uwaga praktyczna: z uwagi na niechęć do otrzymywania spamu w rodzaju "powiększ sobie..... iloraz inteligencji" mój adres email z oficjalnego spisu prowadzi do nikąd. Jeśli jednak masz ochotę ze mną korespondować napisz do mnie na adres
msikora (małpka) kt.agh.edu.pl

Autorzy:
Łoziak K., Koutsouris N., Sikora M., Sénica N., Sykas E.
Typ publikacji:
proceedings paper
Wydawnictwo:
Proc. Future Network & MobileSummit 2007 (ICT-MobileSummit 2007), Budapest, Hungary
strony (od-do):
Streszczenie:
In a composite radio environment, different radio technologies can be co-operating components of a combined heterogeneous infrastructure, managed by an advanced service and network management system. This paper presents an architecture that aims to maximize the derived benefits, by managing efficiently the performance of the underlying networks.
publikuj:
na wszystkich stronach